Neišnešiotiems naujagimiams, kūdikiams

Tai itin švelnus, tausojantis sveikatinimo metodas, suteikiantis saugumo jausmą, padedantis nurimti ir atsipalaiduoti po stresinių situacijų, užmigti ir kaupti jėgas išgyvenimui bei sveikimui.

Muzikos terapijos metu vyksta svarbių fiziologinių kriterijų sureguliavimas ir stimuliavimas: deguonies saturacijos, kvėpavimo, širdies ritmo ir kt.; gyvybiškai svarbių kūno funkcijų: čiulpimo, rijimo ir kt. stimuliavimas, stiprinamas imunitetas. Muzikinės veiklos pagalba skatinamas visapusiškas kūdikio vystymasis: stebimas teigiamas poveikis motorinių įgūdžių vystymuisi, pažinimo funkcijoms, psicho – emocinei būsenai, miego kokybei (gilumui ir ilgumui).

Bendros muzikinės veiklos metu stiprinamas mamos ir vaiko ryšys, kuriami kūdikio vystymuisi palankūs tarpusavio santykiai, vyksta vėlesnių kūdikio sutrikimų bei psichologinių problemų prevencija. Muzikos terapija teigiamai įtakoja kūdikių socialinę – emocinę, suvokimo, klausos, kalbos ir judesių raidą.

Kaip mes muzikuojame:

Muzikuojant sudaroma saugi, rami aplinka, kurioje mažyliai gali atsipalaiduoti, nurimti, patirti malonius išgyvenimus. Muzikaliai kalbinant vaikelius gyvai atliekamos lopšines, kitos dienos ritmą padedančios sureguliuoti dainelės, o taip pat ir terapinė vokalinė bei instrumentinė improvizacija – muzikinis vaikelio kalbinimas, žaidinimas, įvairialypis stimuliavimas.

Kiekvieną užsiėmimą lydi „Dienos tema“, supažindinanti su svarbiais vaiko ugdymo momentais ir tuo, kaip juos galima taikyti muzikuojant kartu su vaiku namuose. Po užsiėmimo vyksta jo aptarimas, pasidalinimas pastebėjimais ir atradimais, aptariamos muzikavimo namuose galimybės. Juk namų aplinkoje tėveliai geriausiai gali pastebėti, kada jų vaikelis yra pasiruošęs bendrauti ir noriai dalyvauti veikloje.

Vieta: Muzikos terapijos paslaugų centras, Vileišio g. 12, Vilnius arba jūsų patalpose.
Laikas: individualių užsiėmimų laikas derinamas, kaina 16 e.
Nuo 4 mėn. k. a. kūdikiai kviečiami dalyvauti muzikinio kalbinimo grupėje, kuri vyksta pirmadieniais nuo 11 val. Muzikos terapijos paslaugų centre (grupė renkama).
Kaina: 12 eurų užsiėmimas.
Registracija tel.860143574 arba el.paštu info@muzikairterapija.lt