„Muzikos ir terapijos“ užsiėmimai vaikams

Daugelis mamyčių ir tėvelių pastebi, kad “Muzika ir terapija” organizuojami užsiėmimai skiriasi nuo kitų. Būtent todėl juos ir renkasi, tikėdami, kad ten, kur vaikas yra girdimas, stebima jo raida, pomėgiai ir gebėjimai, atitinkamai pritaikomos veiklos – jis geriausiai galės atsiskleisti, jausis gerai ir jo pažanga bus stipri, natūraliai puoselėjama ir artimiausia jo būdui. Subtiliai ir arčiausiai vaikų pasaulio organizuojamos veiklos padeda augti harmoningoms asmenybėms, pasitikėti savimi ir aplinka, jausti palaikymą, artumą ir ramiai, džiugiai keliauti pažinimo ir gražių išgyvenimų keliu.

Kuo muzikavimas, paremtas muzikos terapijos metodais, skiriasi nuo įprastinių muzikinio vaikų ugdymo mokyklėlių? “Muzika ir terapija” vedamuose užsiėmimuose greta muzikinių tikslų yra siekiama ir nemuzikinių tikslų – vaikų socialinių įgūdžių lavinimo, puoselėjami darnūs tėvų ir vaikų santykiai, siekiama patenkinti esminius vaiko poreikius, dėl ko mažėja įtampa, gerėja elgesys, dėmesys, mokymosi įgūdžiai, lengvai praeinami kritiniai vaiko raidos periodai, vaikas auga harmoninga asmenybe, pasiruošia mokyklai ir gyvenimui.

Čia renkamos mažos grupės, kiekvienam vaikui skiriamas kokybiškas dėmesys. Nes kiekvieno vaiko charakteris, mąstymo būdas, raiška  yra skirtingi. Kiekvienas mąsto, jaučia savitu greičiu,  pastebi jam įdomius dalykus. Subtiliai ir harmoningai apjungti tokius skirtingus vaikus bendram kokybiškam dalyvavimui įmanoma tik nedidelėje grupėje.

Taip pat labai svarbi vaiko sąveika su tėveliais užsiėmimų metu, jų palaikymas, pastiprinimas, vedimas, sudominimas. Vaikui patinka tai, kas patinka tėveliams. Jie – pirmasis ir svarbiausias pavyzdys. Toks šeimų muzikavimas, bendra kūryba iš tiesų apjungia, suartina, suteikia ypatingą patirtį ir yra labai brangus. Jausdami tėvelių užnugarį vaikai harmoningai mokosi dalyvauti grupėje, bendrauti su kitais vaikais.

Kiekvienas galime padovanoti saugią ir smagią vaikystę, savo artumą, palaikymą. Ką pasirinksite jus?

Muzikos terapeutė Nadežda Kiseliova-Žukovska

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *