Muzikos terapija šeimai

– tai smagi muzikinė veikla, siekiant nemuzikinių tikslų. Jos pagalba gali būti patenkinami esminiai vaiko poreikiai: dėmesio, palaikymo, pritarimo, pastiprinimo, įgalinimo, asmeninės svarbos, žaidimo, saviraiškos ir kt. Tai stiprina šeimos narių tarpusavio ryšį, kartu išgyvenamos pozityvios emocijos, bendra kūryba pakelia šeimos gyvenimo kokybę ir suteikia naują prasmę.

Vaikas, būdamas mylinčiame tėvų dėmesio sraute, jį geria kaip augalas saulės šviesą, užsipildo tėvų meile ir palaikymu, tampa stipresnis, ima labiau pasitikėti aplinka ir savimi, savo jėgomis realizuoti sumanymus, sėkmingai veikti.

Bendros muzikinės veiklos metu mokomasi kaip muzikinių, taip ir nemuzikinių, gyvenimui svarbių įgūdžių: gerbti kitą, išklausyti, palaikyti, susiderinti, kurti kartu. Mokomasi kūrybos ir saviraiškos laisvės, iniciatyvumo, lyderiavimo gebant girdėti ir kitus. Nes muzika – tai bendra erdvė, o instrumentai – priemonės tarpusavio santykiams, žaidimui ir gyvenimui kurti. Ir dar džiaugsmui , pilnatvei, vidiniam pasitenkinimui … nes gera darniai būti kartu

Vaiko pareikiai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *